.

Terapia Dna Miednicy

-Daj sobie szansę-

Bóle w obrębie miednicy, krocza, bioder, kości krzyżowej - mogą być objawem zespołu zaburzeń dna miednicy.
Ból wpływa na stan psychiczny i fizyczny kobiety: wzrasta poziom zmęczenia, drażliwości. Badania dowiodły, że ból miesiączkowy czy owulacyjny zwiększa ryzyko migren. Z kolei vulvodynia może prowadzić do spadku libido czy ujawniać się bólem podczas stosunków

Vulvodynia - czyli ból w obrębie pochwy, który nie jest spowodowany zakażeniem bakteryjnym, grzybiczym, może mieć swoją przyczynę w ucisku na nerw. Kobiety cierpiące na to schorzenie często są poddawane leczeniu infekcji intymnych, co jest nieskuteczne.

Endometrioza to choroba, która wymaga specjalistycznego leczenia ginekologicznego. Fizjoterapia nie zastąpi skalpela, jeśli jest on konieczny. Może natomiast zmniejszyć odczuwany ból do czasu operacji lub wspomóc jej efekty.

Przy bolesnych miesiączkach czy owulacjach warto najpierw wykluczyć przyczyny organiczne (na przykład endometriozę, guzy, mięśniaki, torbiele). Jednak jeśli ginekolog nie widzi żadnego schorzenia, warto spróbować fizjoterapii dna miednciy.

Fizjoterapia poprzez zniesienie ucisku na nerwy, przywrócenie naturalnego stopnia rozluźnienia mięśni dna miednicy, daje długotrwały efekt zniesienia bólu. Bywa, że "skutkiem ubocznym" jest uregulowanie się cyklu hormonalnego pacjentki.