.

Terapia Dna Miednicy

-Daj sobie szansę-

Prostatektomia czyli usunięcie prostaty to operacja, której bywają poddani mężczyźni w sile wieku. Pacjenci po prostatektomii często nie mają żadnych objawów nietrzymania moczu. Jednak, jeśli występują - to przeważnie same nie miną. Z drugiej strony  dyskomfort, ból krocza u mężczyzn nie musi być spowodowany przerostem prostaty.

Fizjoterapia po prostatektomii jest pomocna, gdy po operacji utrzymuje się ból, dyskomfort czy nietrzymanie moczu, stolca lub zaburzenia związane ze sferą intymną.

Uraz fizyczny (spowodowany operacją ale nie tylko) może wywołać zbyt mocne, trwałe napięcie mięśni dna miednicy, ucisk na nerwy. W efekcie: złe funkcjonowanie systemu zwieracz - pęcherz. Dlatego fizjoterapia po prostatektomii częściej niweluje napięcie, ból, a nie musi wzmacniać mięśni.

U mężczyzn ze sprawną prostatą przyczyną utrzymującego się bólu, dyskomfortu może być wyleczona już infekcja czy uraz mechaniczny. Taki stan może wpłynąć na jakość życia intymnego. Dlatego podjęcie terapii jest krokiem w dobą stronę.