.

Terapia Dna Miednicy

-Daj sobie szansę-

Terapia Dna Miednicy

Nowoczesna fizjoterapia zgodna z międzynarodowymi standardami medycznymi.

Zabiegi dobierane indywidualnie do pacjenta.

Informacje dla pacjentów

 
Wysiłkowe nietrzymanie moczu to popuszczanie moczu (choćby kropli) podczas wysiłku, kaszlu, śmiania się, podskoków itp. Parcia naglące to sytuacje, w których chęć oddania moczu jest przymusem do znalezienia toalety w czasie krótszym, niż 15 minut. O pęcherzu nadreaktywnym mówimy, gdy konieczność opróżnienia pęcherza jest częstsza, niż co około 3 godziny
Po wykluczeniu przyczyn dietetycznych, gastrycznych, onkologicznych, w wyżej wymienionych schorzeniach warto przyjrzeć się funkcjonowaniu dna miednicy.
Osłabione czucie (do anorgazmii włącznie), czucie częściowe, ból podczas współżycia, pochwica (napięcie mięśni uniemożliwiające współżycie), dyskomfort współżycia (unikanie niektórych pozycji seksualnych) - to jedne z najbardziej intymnych problemów.
oraz inne bóle w obrębie miednicy, krocza, bioder, kości krzyżowej - mogą być objawem zespołu zaburzeń dna miednicy.
Bywa zauważane przez kobiety po porodzie lub po menopauzie jako uczucie dyskomfortu, ciała obcego w pochwie. Bardziej nasilone to widoczne wysuwanie ścian pochwy.
Zabiegi interwencyjne w domu mamy w pierwszych dniach po porodzie - duży ból okolicy krocza, kości krzyżowej lub spojenia łonowego lub nietrzymanie moczu, gazów, stolca.
Mężczyźni po prostatektomii często nie mają żadnych objawów nietrzymania moczu. Jednak, jeśli występują - to przeważnie same nie miną. Z drugiej strony dyskomfort, ból krocza u mężczyzn nie musi być spowodowany przerostem prostaty.