.

Terapia Dna Miednicy

-Daj sobie szansę-

Nowoczesna fizjoterapia dna miednicy to leczenie wszystkich schorzeń dna miednicy pacjenta: problemy z trzymaniem i oddawaniem moczu, stolca, jakość życia intymnego, wszelkie bóle w okolicy miednicy, podbrzusza, bioder, kości krzyżowej.

"Ćwiczenia Kegla", elektorterapia a fizjoterapia dna miednicy

Tak zwane "ćwiczenia Kegla", elektrostymulacja czy biofeedback są jedną z wielu metod. Są one stosowane tylko u pacjentów, którzy wymagają wzmocnienia mięśni. Częściej jednak pacjenci potrzebują metod znoszących napięcie, ból w dnie miednicy. Dlatego też same cwiczenia czy elektorstymulacja nie gwatantują poprawy. Skuteczna fizjoterapia dna miednicy to cały wachlarz metod rehabilitacji, które dobierane są indywidualnie, w zależnosci od rozpoznanej przyczyny (lub przyczyn).

Czy fizjoterapia dna miednicy jest bezpieczna?

Wykorzystywane metody fizjoterapii są znane od wielu lat, sprawdzono ich skuteczność w rehabilitacji sportowej czy pourazowej. W terapii dna miednicy uznane metody są stosowane w nowatorski sposób.

Warto podkreślić, że fizjoterapia dna miednicy prowadzona jest przez magistrów fizjoterapii - absolwentów akademii medycznych lub akademii wychowania fizycznego. W toku 5-letnich studiów zapoznali się oni z anatomią, fizjologią człowieka oraz nabyli szeroką wiedzę medyczną.